Πέμπτη 16 Απριλίου 2015

ΑΕΚ-Ολυμπιακός 0-3

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 0-3 σετ από τον Ολυμπιακό για το δεύτερο ματς των ημιτελικών του Πρωταθλήματος της Α1 και πλέον θα διεκδικήσει στον μικρό τελικό την 3η θέση της βαθμολογίας.

Στο πρώτο σετ η ΑΕΚ πάλεψε αρκετά και έδειξε καλά σημεία σε άμυνα κι επίθεση (12-15), παρά το αρχικό μουδιασμένο ξεκίνημα. Η Ένωση δεν μπορούσε όμως να κάνει υπέρβαση και ο Ολυμπιακός κατάφερε να διατηρεί το προβάδισμα που είχε χτίσει και να φτάσει στο 0-1 στα σετ.

Στη συνέχεια, η Ένωση δεν μπόρεσε να μπει στο παιχνίδι και οι "ερυθρόλευκες" το εκμεταλλεύτηκαν χτυπώντας την στα αδύνατα σημεία της. Έτσι, έγινε εύκολα και το 0-2 σετ.

Ο ρυθμός δεν άλλαξε ούτε στο τρίτο σετ, παρά την προσπάθεια των κοριτσιών της ομάδας του Μανώλη Ρουμελιώτη. Το σκορ άνοιξε από ένα σημείο και πέρα (9-16) και από την στιγμή που έγιναν αρκετά λάθη το ματς τελείωσε με 0-3 σετ.

Τα σετ: 23-25, 14-25, 18-25.