Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Σαρωτική η ΑΕΚ Κ20 διέλυσε με 1-4 τη Βέροια

Εντυπωσιακή η ΑΕΚ Κ20 διέλυσε τη Βέροια με 1-4 στο γήπεδο της Ειρηνούπολης για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Υποδομών της Σούπερ Λίγκ. Η ΑΕΚ ήταν η κυρίαρχος του παιχνιδιού από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό και μόλις στο 5', στην πρώτη ευκαιρία που της παρουσιάστηκε, προηγήθηκε 0-1. Η γηπεδούχος στο 31' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1 και με αυτό το σκορ τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Η ΑΕΚ συνέχισε και στο δεύτερο ημίχρονο να είναι καλύτερη και να πιέζει την αντίπαλό της και στο 51' έκανε το 1-2. Στο 78' καθάρισε το ματς κάνοντας το 1-3 και στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ έφτασε στο 1-4 πετυχαίνοντας ένα μεγάλο θρίαμβο μέσα στη Βέροια επί της τοπικής ομάδας.

Δύο γκολ για την Ένωση πέτυχε ο Αντώνης Κυριαζής και από ένα οι Γαλανόπουλος και Τζάθας.