Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2015

Επέστρεψε στις νίκες η ΑΕΚ Κ20 κερδίζοντας εκτός έδρας με 2-4 τον Πανθρακικό

Η ΑΕΚ Κ20 κέρδισε με 2-4 τον Πανθρακικό για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ.

Ο δικέφαλος βρέθηκε να χάνει με 1-0 από το 2' αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Βλαχομήτρο στο 14' σε 1-1. Ο Πανθρακικός προηγήθηκε και πάλι 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 22' για να έρθει ο Κυριαζής στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και να ισοφαρίσει σε 2-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Στέλιου Μανωλά μπήκε πιο αποφασιστική και με γκολ του Κυριαζή στο 66' και του Αντωνίου στο 75' ανέτρεψε το αποτέλεσμα φτάνοντας στο 2-4 και επέστρεψε στις νίκες, μετά από κάποια άσχημα αποτελέσματα που είχε φέρει για το πρωτάθλημα.

ΑΕΚ Κ20 (Μανωλάς): Πάντος, Γραμματίκας, Μαρκοπουλιώτης, Κοντοές, Γιαννούτσος, Λίτσι (55' Καρβουνίδης), Γαλανόπουλος, Τζάθας (82' Ασπρογιάννης) Τσέλιος, Βλαχομήτρος (53' Αντωνίου), Κυριαζής.