Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Με περίπατο πέρασαν τα κορίτσια της ΑΕΚ από τη Λάρισα κερδίζοντας τον Φιλαθλητικό με 0-3

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ πέρασε από τη Λάρισα επικρατώντας με 0-3 σετ του Φιλαθλητικού για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1 βόλεϊ γυναικών.

Οι δύο ομάδες στην αρχή πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ. Τα κορίτσια της ΑΕΚ όμως αύξησαν την πίεσή τους  και κατάφεραν να προηγηθούν φτάνοντας έστω και δύσκολα στο 0-1 στα σετ με 24-26.

Τίποτα δεν άλλαξε στο δεύτερο σετ με αποτέλεσμα η ΑΕΚ και πάλι να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της και να κάνει το 0-2 σετ επίσης με 24-26.

Στο τρίτο σετ όλα έγιναν πολύ πιο εύκολα για την Ένωση, η οποία συνεχίζοντας στο ίδιο καλό μοτίβο σε άμυνα και επίθεση δεν επέτρεψε στον Φιλαθλητικό να την παρακολουθήσει. Έτσι έφτασε με άνεση στο τελικό 0-3 σετ με 17-25 που της χάρισε την πολύτιμη νίκη.

Τα σετ: 24-26, 24-26, 17-25.