Πέμπτη 3 Δεκεμβρίου 2015

Η ΑΕΚ συνέτριψε τον Αρχέλαο με 44-25

Η ΑΕΚ, σε αγώνα για την 9η αγωνιστική της Handball Premier, συνέτριψε τον Αρχέλαο με 44-25 στο κλειστό γήπεδο του Βύρωνα και πήρε τους 2 πολύτιμους βαθμούς.

Η ΑΕΚ φάνηκε να έχει ξεπεράσει τον αποκλεισμό από το Τσάλεντζ Καπ και μπήκε γερά δίνοντας από την αρχή να καταλάβει στο αντίπαλό της ότι αυτή θα είναι η κυρίαρχη του ματς. Ο Αρχέλαος δεν μπόρεσε να παρακολουθήσει τον ρυθμό της ΑΕΚ και έτσι η Ένωση πήρε από νωρίς μια διαφορά ασφαλείας η οποία της επέτρεψε να κλείσει προηγούμενη με άνεση το ημίχρονο.

Στην επανάληψη η ΑΕΚ συνέχισε στο ίδιο τέμπο και η άνεση που απέκτησε στη διαφορά του σκορ επέτρεψε στον Γιάννη Αρβανίτη να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες που είχε στον πάγκο από τους οποίους, σύμφωνα με δήλωσή του, έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνισή τους. Τελικά η ΑΕΚ, χωρίς να αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα, συνέτριψε τον Αρχέλαο με 44-25.