Σάββατο 23 Ιανουαρίου 2016

Νέαη ήττα για το ανδρικό βόλεϊ της ΑΕΚ με 3-1 από τον Εθνικό

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την ανδρική ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ μετά από εκείνη της περασμένης αγωνιστικής από τον Ηρακλή Χαλκίδας. Αυτή τη φορά ηττήθηκε με 3-1 σετ από τον Εθνικό στον Πειραιά για το ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας κι έτσι έμεινε μακριά από τη 2η θέση.
Η ΑΕΚ δεν ξεκίνησε καθόλου καλά στο παιχνίδι και γρήγορα βρέθηκε να χάνει με 1-0 σετ.

Και στο δεύτερο σετ τα πράγματα δεν πήγαν καλύτερα αφού η ΑΕΚ αδυνατούσε να αντιδράσει στο δυνατό παιχνίδι του Εθνικού και το 2-0 στα σετ ήταν αναπόφευκτο.

Στο τρίτο σετ μπήκε πιο δυνατά η ΑΕΚ και το παιχνίδι απέκτησε ιδιαίτερο ενδιαφέρον με το σκορ να εναλλάσσεται διαρκώς, ώσπου η Ένωση κατάφερε να μειώσει τα σετ σε 2-1 δίνοντας καινούριο ενδιαφέρον στον αγώνα.

Ο Εθνικός όμως στο τέταρτο σετ ήταν και πάλι καλύτερος από την ΑΕΚ και μοιραία έφτασε στην τελική νίκη με 3-1 σετ.

Τα σετ: 25-17, 25-19, 28-30, 25-12.