Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Ήττα για το γυναικείο βόλεϊ με 1-3 από τον Πανναξιακό

Άλλη μια ήττα για τη γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ, αυτή τη φορά από τον Πανναξιακό με 1-3, για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1, στο κλειστό γήπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας.

Η ΑΕΚ από την αρχή δεν πατούσε καλά και ο Πανναξιακός βρήκε την ευκαιρία να πάρει σχετικά γρήγορα μια διαφορά με 3-7 που οι "κιτρινόμαυρες" δεν κατάφεραν να την ανατρέψουν και έτσι φτάσαμε στο 0-1 του πρώτου σετ με 21-25 για την ομάδα της Νάξου.

Η ΑΕΚ βελτιώθηκε στο δεύτερο σετ και προηγήθηκε με 17-15, με τις φιλοξενούμενες να φτάνουν στην ισοφάριση με 20-20 αλλά χωρίς να καταφέρουν κάτι περισσότερο και έτσι η ΑΕΚ έκανε το 1-1 στα σετ με 25-21.

Στο τρίτο σετ η ΑΕΚ ήταν απούσα και έτσι ο Πανναξιακός προηγήθηκε με 9-11 και αύξανε συνεχώς τη διαφορά φτάνοντας στο 15-20 για να πάρει τελικά και αυτό το σετ με 19-25 κάνοντας το σκορ 1-2.

Η τραγωδία συνεχίστηκε και στο τέταρτο σετ, παρόλο που τα κορίτσια το πάλεψαν και έδειξαν σημάδια αφύπνισης, όμως ο Πανναξιακός, σε αντίθεση με την ΑΕΚ, έχει στόχους και χτύπησε μέχρι τέλους το παιχνίδι παίρνοντας και το τελευταίο σετ και κάνοντας το τελικό 1-3.