Σάββατο 20 Φεβρουαρίου 2016

Η ΑΕΚ Κ20 έχασε από τον Ηρακλή με 1-0

Η ΑΕΚ Κ20 έχασε από τον Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη με 1-0. Οι "κυανόλευκοι" προηγήθηκαν στο 10' με τον Δούμτσιο. Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να αντιδράσει και το ημίχρονο βρήκε τον Ηρακλή μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Στέλιος Μανωλάς έριξε στο παιχνίδι τους Γραμματίκα και Πογοσιάν για να ενισχύσει την άμυνα και το κατάφερε. Έτσι η ΑΕΚ έπαιξε φουλ επίθεση, έκλεισε τον Ηρακλή στα καρέ του, κέρδισε 13 κόρνερ αλλά δεν κατάφερε να αξιοποιήσει κανένα, γνωρίζοντας τελικά μία ακόμα ήττα στο πρωτάθλημα Υποδομών της Σούπερ Λιγκ.

Ηρακλής: Ηλιάδης, Χουζούρης, Καλφούτζος (71' Κασαπίδης) Παναγιωτίδης, Τσότρας, Βλαχόπουλος (75' Παπαγεωργίου) Ρότα, Δούμτσιος, Αμαραντίδης, Μπικιάρης, Συμεωνίδης (61' Δάσκος).

AEK: Πάντος, Βιδάλης (46' Γραμματίκας) Γιαννούτσος, Μαρκοπουλιώτης, Κοφσανίδης, Γεωργαμλής (53' Πογοσιάν) Τζάθας, Καρβουνίδης, Αντωνίου, Σπηλιώτης (62' Παπίτσας) Βλαχομήτρος.