Δευτέρα 20 Μαρτίου 2017

Οι μάγκες κέρδισαν τον Δούκα με 35-30

Η ΑΕΚ στο χάντμπολ νίκησε τον Δούκα με 35-30 για την 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Handball Premier, σε ματς που επαναλήφθηκε ξεκινώντας από το σημείο στο οποίο είχε διακοπεί. Η ομάδα του Κώστα Τούτση πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και έφτασε στη νίκη, κάνοντας την ανατροπή, αφού στο 15ο λεπτό, από όπου ξεκίνησε πάλι το ματς βρισκόταν πίσω με 4-8.

Έτσι η ΑΕΚ πήρε μια σημαντική νίκη και συνέχισε την πορεία της για την είσοδό της στα πλέι οφ.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε δυνατά και κατάφερε να μειώσει σε 7-10 ενώ στη συνέχεια έφερε το ματς στα ίσα. Η Ένωση στη συνέχεια ανέβασε ακόμα περισσότερο την απόδοσή της και πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα 2 γκολ και σκορ 14-12.

Στην επανάληψη η ΑΕΚ κυριάρχησε παίζοντας εξαιρετικά σε επίθεση και άμυνα και διατήρησε το προβάδισμά της φτάνοντας στο 26-21. Ο Δούκας δεν κατάφερε να αντισταθεί και η Ένωση πήρε τη μεγάλη νίκη με 35-30.