Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017

Και στη ρεβάνς η ΑΕΚ στο χάντμπολ διέλυσε την London GD με 41-21 παίρνοντας την πρόκριση για την επόμενη φάση του Τσάλεντζ Καπ

Η ΑΕΚ στο χάντμπολ παίζοντας με τον ίδιο δαιμονισμένο ρυθμό όπως και στο πρώτο ματς διέλυσε ξανά, αυτή τη φορά με 41-21, την London GD για τον Γ' γύρο του Τσάλεντζ Καπ και πήρε διά περιπάτου την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Η ΑΕΚ στο ξεκίνημα του ματς παρουσιάστηκε άτονη με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ, όμως σύντομα ανέκτησε τον ρυθμό της και άρχισε να πυροβολεί κατά ριπάς κάνοντας το σκορ 19-9, από εκεί που ήταν 3-6 εις βάρος της, για να την βρει η λήξη του πρώτου ημιχρόνου προηγούμενη με 21-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Νίκος Γραμματικός προχώρησε και πάλι σε αλλαγές ξεκουράζοντας παίκτες του και δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε Χατσίκα και Μαντζόπουλο, χωρίς η ομάδα να ανακόψει σε κανένα σημείο την ξέφρενη απόδοσή της και με το σκορ να εκτινάσσεται αρχικά στο 29-12 για να φτάσουμε στο τελικό 41-21, σκορ με το οποίο η ΑΕΚ πήρε την νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Τσάλεντζ Καπ.