Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2018

Τρίτη νίκη σερί για την ΑΕΚ Κ19 που καθάρισε και τον Πανιώνιο Κ19 με 2-0

Η τρίτη σερί νίκη για την ΑΕΚ Κ19 είναι γεγονός καθώς οι μικροί του Γ. Σίμου, για το Πρωτάθλημα Υποδομών της Σούπερ Λίγκα, καθάρισαν με 2-0 και τον Πανιώνιο στο γήπεδο του Γαλατσίου και βρίσκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα διατηρώντας το απόλυτο στη βαθμολογική συγκομιδή με τρεις νίκες σε τρεις αγώνες.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ Κ19 προηγήθηκε στο 15' με τον Μπότο που έγραψε το 1-0, ενώ το δεύτερο γκολ ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 64' από τον Γιούση που πέτυχε το τελικό 2-0. Η ΑΕΚ Κ19 έπαιξε όσο χρειάστηκε και μετέτρεψε σε γκολ τις δύο κλασσικές ευκαιρίες που δημιούργησε.

Ήδη οι πιτσιρικάδες, αφήνοντας πίσω προσωρινά τα παιχνίδια του πρωταθλήματος, ξεκίνησαν την προετοιμασία τους για το ματς με τον Άγιαξ στην Ολλανδία στο πλαίσιο του UEFA Youth Champions League.