Σάββατο 28 Νοεμβρίου 2015

Η ΑΕΚ της Καρδιάς πέρασε και από την Αργυρούπολη νικώντας με 0-3

Η ΑΕΚ της Καρδιάς νίκησε και στην Αργυρούπολη την τοπική ομάδα με 0-3 σετ, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας και συνέχισε την πορεία της προς την κορυφή της βαθμολογίας προσθέτοντας 3 βαθμούς στο ενεργητικό της και παρουσιάζοντας ταυτόχρονα μια πολύ καλή αγωνιστική εικόνα.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε δυνατά και παρά την πίεση που δέχτηκε κατάφερε να πάρει προβάδισμα και να το κρατήσει μέχρι το τέλος του πρώτου σετ κερδίζοντάς το με 20-25.

Στο δεύτερο σετ η Ένωση κυριάρχησε παίζοντας θαυμάσιο βόλεϊ, με πολύ σφιχτό μπλοκ και εξαιρετική υποδοχή και κατάφερε να φέρει το ματς εκεί που ήθελε και να ξεφύγει στο σκορ φτάνοντας εύκολα στο 0-2 σετ με 15-25.

Στο τρίτο σετ η Αργυρούπολη επιχείρησε να αντισταθεί αλλά αυτό κράτησε μέχρι το σημείο που ισοφάρισε σε 3-3. Από εκεί και μετά η ΑΕΚ δεν πιανόταν και γρήγορα ξέφυγε με 6 πόντους και σκορ 13-19 για να φτάσει στην τελική νίκη 0-3 σετ με 17-25.

Τα σετ: 20-25, 15-25, 17-25.