Σάββατο 28 Νοεμβρίου 2015

Φτηνή ήττα της ΑΕΚ Κ20 μέσα στα Σπάτα από τον Παναιτωλικό με 1-2

Η ΑΕΚ Κ20 έχασε στο δημοτικό στάδιο Σπάτων από τον Παναιτωλικό με 1-2 για το πρωτάθλημα νέων της Σούπερ Λιγκ.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν εντελώς αδιάφορο, χωρίς να γίνει η παραμικρή φάση μπροστά στις δύο εστίες.

Στο 26' αντικαταστάθηκε ο Λίτσι από τον Βιδάλη.

Η ΑΕΚ το έκανε χειρότερο στο δεύτερο ημίχρονο αφού μέσα σε 3 λεπτά, στο 66' και στο 69', κατάφερε να δεχτεί 2 γκολ και να βρεθεί πίσω στο σκορ με 0-2.

Στο 78' κατάφερε να μειώσει το σκορ και ξαναμπεί στο παιχνίδι αλλά ήταν λογικό να έχουν βαρύνει τα πόδια των παικτών από την αναπάντεχη αρνητική εξέλιξη και να έχει χαθεί η αυτοκυριαρχία τους. Έτσι, οδηγήθηκε στην ήττα μέσα στην έδρα της από έναν Παναιτωλικό ο οποίος δικαιολόγησε την παρουσία του μόνο στις δύο φάσεις των γκολ που πέτυχε όμως του ήταν αρκετές για να πάρει εύκολα το ματς.

Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της ΑΕΚ μέσα στα Σπάτα για το φετινό πρωτάθλημα.

ΑΕΚ (Στέλιος Μανωλάς): Παπαδόπουλος, Γραμματίκας, Γιαννούτσος, Κοντοές (60' Σπηλιώτης), Μαρκοπουλιώτης, Γαλανόπουλος, Λίτσι (26' Βιδάλης), Βλαχομήτρος, Κυριαζής, Τζάθας (46' Αντωνίου), Τσέλιος.

Στο γήπεδο παραβρέθηκαν: ο Ντούσαν Μπάγεβιτς, ο Νίκος Γεωργέας, ο Νίκος Λυμπερόπουλος και ο προπονητής της Εθνικής Ελπίδων Αντώνης Νικοπολίδης.