Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017

Η ΑΕΚ στο χάντμπολ διέλυσε την Αγγλική London GD με 40-16 και μετέτρεψε τη ρεβάνς σε τυπική διαδικασία

Σπουδαία εμφάνιση και μεγάλη νίκη για την ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ που θριάμβευσε με 40-16 επί της London GD στο ΟΑΚΑ για τον Γ' γύρο του Τσάλεντζ Καπ, κατακτώντας από σήμερα την πρόκριση και μετατρέποντας τη ρεβάνς σε τυπική διαδικασία.

Η ΑΕΚ δεν επέτρεψε σε κανένα σημείο του αγώνα στους Άγγλους να την απειλήσουν και να θέσουν σε κίνδυνο την υπόθεση της πρόκρισης. Μάλιστα ο προπονητής της ΑΕΚ Νίκος Γραμματικός, βρήκε την ευκαιρία να κάνει διάφορες αλλαγές στο σχήμα δοκιμάζοντας παίκτες και συστήματα. Το ημίχρονο έκλεισε βρίσκοντας την ΑΕΚ προηγούμενη με 20-8 και στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ έφτασε στον ακριβή διπλασιασμό του και από τις δύο ομάδες με αποτέλεσμα η τελική νίκη της ΑΕΚ να έρθει με σκορ 40-16.