Κυριακή 15 Απριλίου 2018

Αέρας πέρασε από το Καματερό η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 16-38 και τώρα θα προετοιμαστεί για τα πλέι οφ σε Ελλάδα και Ευρώπη

Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ για την 22η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του Πρωταθλήματος της Handball Premier νίκησε εύκολα το Καματερό με 16-38 και πλέον κοιτάζει προς τα πλέι οφ και προς την Ευρώπη.

Η ΑΕΚ, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του Καματερού να κρατηθεί στο παιχνίδι διεύρυνε διαρκώς το σκορ σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου με αποτέλεσμα να προηγηθεί με τη λήξη του με σκορ 7-21.

Και στο δεύτερο ημίχρονο όμως η κατάσταση δεν έμελλε να αλλάξει με την ΑΕΚ να παίζει καταπληκτικά και το Καματερό να μην μπορεί να την παρακολουθήσει φέρνοντας το ματς στη λήξη του με σκορ 16-38 και τους κιτρινόμαυρους να σκέφτονται ήδη την επόμενη μέρα, τόσο στα πλέι οφ του πρωταθλήματος όσο και σε εκείνα της Ευρώπης.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-6, 6-10, 6-16, 7-21 (ημχ.), 8-23, 9-26, 10-28, 12-32, 14-35, 16-38.

ΓΑΣ Καματερού (Παναγιώτης Μεσσήνης): Βαλβής, Λαδάκης 4, Σκορδιάνος, Γκλάβας, Ταουσάνης 1, Καμπουράκης, Μελετάκος 4, Ακάλεστος, Πιτερός 1, Τότο 1, Μιμίκος 2, Μαγκαφουράκης, Βορύλλας 1, Κότσιφας, Κουρέτα 2, Βλαχοθανάσης.

ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Χρ. Νικολαΐδης 3, Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος 3, Γεωργιάδης 3, Χόγκας 5, Ζαμπούνης 4, Π. Νικολαΐδης 6, Ραντούλοβιτς, Χατσίκας, Αντωνιάδης, Λόκεν 3, Δομπρής 2, Αργυρού 2, Μαντζόπουλος, Βραζάλιτσα 3, Μυλωνάς 4.

Διαιτητές: Βήττας - Σκλαβενίτης Δίλεπτα: 2-5 Πέναλτι: 3/5-2/2.