Σάββατο 11 Μαΐου 2019

Η ΑΕΚ Κ19 συνέτριψε με 2-4 την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα

Σε εξ αναβολής αγώνα για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υποδομών της Σούπερ Λίγκα η ΑΕΚ Κ19 επικράτησε με 2-4 του ΠΑΣ στα Γιάννενα.

Με αυτό το ματς έκλεισαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας για την τρέχουσα σεζόν και αφού μεσολαβήσουν οι καλοκαιρινές διακοπές θα βρεθούν πάλι όλοι μαζί, παλιοί και νέοι που θα έρθουν στην ομάδα, για την προετοιμασία της επόμενης περιόδου.

Το ματς διεξήχθη στο Αθλητικό Κέντρο Epirus και η ΑΕΚ προηγήθηκε νωρίς πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το σκορ να είναι ήδη στο 0-3 υπέρ της. Ο Χριστόπουλος πέτυχε τα δύο από τα τρία γκολ ενώ το άλλο σημειώθηκε με αυτογκόλ. Ο Μαχαίρας στο δεύτερο ημίχρονο έγραψε το 0-4 ενώ ο ΠΑΣ στα τελευταία λεπτά πέτυχε δύο γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 2-4.