Σάββατο 4 Μαΐου 2019

Η ΑΕΚ Futsal νίκησε με 2-1 τον Παναθηναϊκό και έκανε το πρώτο βήμα για τον τίτλο

Η ΑΕΚ Futsal επικράτησε με 2-1 του Παναθηναϊκού στο κλειστό γήπεδο του Καματερού για τον πρώτο τελικό του Πρωταθλήματος της Futsal Super League.

Η Ένωση πραγματοποίησε καλή εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να πάρει το παιχνίδι κάνοντας το πρώτο βήμα για να φτάσει στην κατάκτηση του Πρωταθλήματος. Απομένουν άλλα δύο με το επόμενο παιχνίδι ανάμεσα στις δυο ομάδες να διεξάγεται την Κυριακή.

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο με 0-0. Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ με τον Θανασάι για να κάνει το 2-0 με τον Μάνο. Ο Παναθηναϊκός μείωσε σε 2-1 τρία λεπτά πριν τη λήξη του ματς.