Κυριακή 26 Απριλίου 2015

ΑΕΚ-ΜΕΝΤ 1-3

Ο τελευταίος χορός ήταν ο χτεσινός για την ανδρική ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ με το κλείσιμο της αυλαίας της Volleyleague. Η Ένωση γνώρισε την ήττα με 1-3 σετ από τη ΜΕΝΤ στη Γλυφάδα για την 4η αγωνιστική των πλέι άουτ της διοργάνωσης και ασχολείται πια με τον προγραμματισμό ενόψει της συμμετοχής της στην Α2.

Η ΜΕΝΤ ήθελε πιο πολύ τη νίκη και έστω και δύσκολα έκανε το 0-1 στα σετ με 22-25.

Στη συνέχεια, η Ένωση έκανε πάρα πολλά λάθη δίνοντας τη δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να ξεφεύγουν διαρκώς στο σκορ και να φτάσουν άνετα στο 0-2 με 20-25.

Η ομάδα του Αντώνη Παπαδόπουλου πέτυχε να μειώσει 1-2 τα σετ με 25-18 αλλά μέχρι εκεί.

Οι "κιτρινόμαυροι", μπροστά στο πάθος των παικτών της ΜΕΝΤ να κερδίσουν το παιχνίδι φάνηκε να τα παρατάνε και έτσι οδηγηθήκαμε στο τελικό 1-3 με 19-25.

Τα σετ: 22-25, 20-25, 25-18, 19-25.