Σάββατο 17 Μαρτίου 2018

Η ΑΕΚ Κ20 νίκησε με 2-1 τον Παναθηναϊκό Κ20 και τον γκρέμισε από την κορυφή

Η ΑΕΚ Κ20 νίκησε την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού με 2-1 στο Γαλάτσι για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Νέων.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 7' σε μια στιγμή που μπερδεύτηκε η άμυνα της ΑΕΚ. Ο Δικέφαλος, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου κατάφερε να ισοφαρίσει με κεφαλιά του Μπούση μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Η ΑΕΚ Κ20 πέτυχε το γκολ της νίκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιούση στο 89'. Ο Γκίνης πραγματοποίηση μια έξοχη απόκρουση στις καθυστερήσεις και μπόρεσε να κρατήσει τη νίκη για την ΑΕΚ Κ20, μια νίκη που σημειώθηκε με ολική ανατροπή στο σκορ επί του πρωτοπόρου Παναθηναϊκού.

ΑΕΚ Κ20 (Σίμος): Γκίνης, Μωραϊτάκης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Σταμούλης, Ζιώγας, Μπάμπης, Μπότος, Σαρδέλης (62' Σπηλιώτης), Αντωνίου, Γιούσης (90' Μούλτσιας), Χριστόπουλος.