Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2019

Διά περιπάτου η ΑΕΚ κέρδισε τον Δούκα με 30-24 στο χάντμπολ

Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ  επικράτησε με 30-24 του Δούκα για την 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Handball Premier  στην αίθουσα "Γ. Κασιμάτης" του ΟΑΚΑ.

Η ΑΕΚ επέβαλε τον ρυθμό της από νωρίς παρουσιάζοντας εξαιρετική εικόνα σε άμυνα και επίθεση και βρίσκοντας με σχετική ευκολία τα δίχτυα με αποτέλεσμα να πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη με19-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δούκας προσπάθησε να βγάλει αντίδραση αλλά η ΑΕΚ δεν ήταν διατεθειμένη να διαπραγματευτεί τα κεκτημένα της και παρόλο που η απόδοσή της δεν ήταν όμοια με εκείνη του πρώτου ημιχρόνου κατάφερε να φτάσει στην τελική νίκη με σκορ 30-24.

Τα πεντάλεπτα: 3-0, 8-3, 10-3, 11-5, 15-6, 19-10 (ημιχρ.), 21-10, 23-12, 25-14, 26-18, 28-20, 30-24.