Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2018

Η ΑΕΚ Κ19 πήρε τη νίκη 0-1 στο 91' από την αντίστοιχη της Λάρισας

Η ΑΕΚ Κ19 πήρε σήμερα μια σπουδαία νίκη επί της Λάρισας με 0-1. Η Ένωση με αυτή τη νίκη παρέμεινε στη 2η θέση του Πρωταθλήματος Ακαδημιών της Σούπερ Λίγκα. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Μπούσης στο 91'. Οι Λαρισαίοι έστησαν το γνωστό λεωφορείο μέσα στο τέρμα τους για να αντιμετωπίσουν την ΑΕΚ. Προς το τέλος του ματς μάλιστα επιδόθηκαν σε προκλητικές καθυστερήσεις προκειμένου να σώσουν τον βαθμό της ισοπαλίας, όμως ήρθε ο Μπούσης στο τελευταίο λεπτό και τους χάλασε τα σχέδια δίνοντας στην ΑΕΚ τη νίκη με ωραίο σουτ. Δοκάρι είχε ο Μαχαίρας για την Ένωση.

Λάρισα: Μυσιρλής, Δημητρακούδης, Μαλάκος, Πλατανάς, Τάρτας, Καμπέρης, Μούξιος (66' Ζαχαράκης) Βαφειάδης, Πινακάς (90' Δακτυλάς) Ζιάκας, Κοτσιανούλης (78' Κουτσούκης).

ΑΕΚ: Τάφας, Σταμούλης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Μαλισσόβας (37' Τζουανάκης) Μπογκντάνι, Τάμπας (37' Αρβανίτης) Οικονομίκος, Μαχαίρας, Σταμάτης (79' Μπιλικαϊδης) Χριστόπουλος.