Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019

Σαρωτική η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ σκόρπισε τον Άρη στη Νίκαια με 20-38

Σαρωτική η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ παρέσυρε και σκόρπισε στους πέντε ανέμους τον Άρη Νικαίας μέσα στη Νίκαια με 20-38 για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Handball Premier!

Ο Άρης Νικαίας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πίεσε αρκετά την ΑΕΚ κρατώντας το ματς στην ισοπαλία με 3-3. Η Ένωση όμως αργά και σταθερά ανέβασε ρυθμό και κατάφερε να ξεφύγει ακόμα και με 7 γκολ φτάνοντας το σκορ στο 9-16. Οι γηπεδούχοι παρέδωσαν νωρίς τα όπλα και έτσι το ημίχρονο έληξε με 11-21.

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Δημήτρη Δημητρούλια σανίδωσαν το γκάζι και η διαφορά στο σκορ άρχισε να παίρνει μεγάλες διαστάσεις αρχικά φτάνοντας στο 13-27 και στη συνέχεια στο 14-30, για να κλείσει με το τελικό 20-38 που για 2 γκολ δεν έφτασε σε νταμπλ σκορ.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-6, 7-9, 9-10, 9-16, 11-21 (ημίχρονο), 12-24, 13-27, 14-30, 16-34, 18-37, 20-38.

Άρης Νικαίας (Μελετάκος): Λαδάκης, Ταουσάνης, Αθανασίου, Βλάχος, Μελετάκος, Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Παπαδημητρίου, Ασβεστάς, Παπαδόπουλος, Ταβλαρίδης, Κρεμμύδας, Βίδρας, Μιμίκος, Χουρσουντιάν, Χαραλάμπους.

ΑΕΚ (Δημητρούλιας): Αραμπατζής, Δομπρής, Μωραϊτης, Χόγκας, Ζαμπούνης, Νικολαϊδης, Μυλωνάς, Χιμένεθ, Φλορίδο, Γιάκομπσεν, Παπαδιονυσίου, Οζμουσούλ, Άρσιτς, Μπουνέτα, Γιόσμου, Κεδέρης.
Διαιτητές: Τσάκωνας- Φωτακίδης.