Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2019

Καθάρισε και το ντέρμπι με τον Δούκα η ΑΕΚ Futsal νικώντας μέσα στο Δαΐς με 1-3

Ασταμάτητη η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ πήρε και το ντέρμπι με τον Δούκα με 1-3 στο κλειστό γήπεδο του Δαΐς στην εξ αναβολής αναμέτρησης της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Futsal Super League και πρόσθεσε 3 ακόμα πολύτιμους βαθμούς στο σακούλι της παραμένοντας αήττητη και σταθερά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Ντάτης με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 0-1, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Πάνου με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι αφυπνίστηκαν και με κόντρα στο 13′ μείωσαν σε 1-2 με τον Κάρμη, αποτέλεσμα με το οποίο μπήκαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ με καθαρό μυαλό διατήρησε το προβάδισμά της και ο Δούκας στο τελευταίο λεπτό έριξε στο παιχνίδι και έξτρα παίκτη μένοντας χωρίς τερματοφύλακα. Έτσι, μετά από μία επέμβαση του Θεοφίλου, ο γκολκίπερ της ΑΕΚ έδωσε πάσα στον Μάνο που δε δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει το τελικό 1-3 σε κενή εστία.