Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2018

Κέρδισε με 3-1 σετ τη Λαμία η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ και συνεχίζει ακάθεκτη

H γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ νίκησε με 3-1 σετ την αντίστοιχη της Λαμίας για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Pre League γυναικών και πρόσθεσε τρεις ακόμα πόντους στο σακούλι της στη δύσκολη προσπάθεια που κάνει για την επιστροφή της στη μεγάλη κατηγορία.

Στο πρώτο σετ η Λαμία ήταν πολύ καλή, όμως η ΑΕΚ προηγήθηκε 1-0 στα σετ με 25-21.

Στο δεύτερο όμως σετ η Ένωση αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα χωρίς να καταφέρνει να βρει τον ρυθμό της, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενες και ισοφάρισαν στα σετ 1-1 με 19-25.

Στο τρίτο σετ η ΑΕΚ θυμήθηκε τον καλό εαυτό της μη επιτρέποντας στη Λαμία να αντιδράσει και έτσι έγινε το 2-1 στα σετ με 25-17.

Και στο τέταρτο σετ η ΑΕΚ δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλό της παίρνοντας μια καθαρή νίκη με 3-1 σετ  και 25-17.

Τα σετ: 25-21, 19-25, 25-17, 25-17.