Σάββατο 21 Μαρτίου 2015

ΑΕΚ-Ποσειδώνας Λουτρακίου 20-21

Με ήττα στις λεπτομέρειες έκλεισαν οι μάγκες την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Α1 χάντμπολ, πληρώνοντας τα πολλά λάθη που έκαναν. Η ΑΕΚ ηττήθηκε στο Λουτράκι από τον Ποσειδώνα με 20-21 και πλέον στρέφει το βλέμμα της στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, την ερχόμενη εβδομάδα.

Άσχημο το ξεκίνημα για την ΑΕΚ απέναντι στον Ποσειδώνα στο κλειστό του Λουτρακίου, ωστόσο το ματς παρέμενε ισόπαλο (3-3). Τα αμυντικά κενά όμως της Ένωσης και η αστοχία της στην επίθεση, έφεραν τους τυπικά φιλοξενούμενους να προηγούνται στο ημίχρονο με 9-10.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε. Ο Ποσειδώνας προσπαθούσε να ελέγξει το ματς, καθώς χρειαζόταν έστω το βαθμό της ισοπαλίας, ενώ η ΑΕΚ δεν τα παρατούσε. Έτσι, πολλές φορές το ματς ήρθε στα ίσα (18-18).

Τελικά, αν και μπορούσε να πάρει τη νίκη, περισσότερο για το γόητρο, τελικά τα λάθη της στοίχησαν και γνώρισε την ήττα με 20-21.