Τετάρτη 28 Ιανουαρίου 2015

Αναγέννηση Βύρωνα-ΑΕΚ 18-18

Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη με την Αναγέννηση στον Βύρωνα με 18-18, στο πλαίσιο της 12ης εξ αναβολής αγωνιστικής της Α1 και πήρε έναν βαθμό.

Η ΑΕΚ είχε πολλά προβλήματα τραυματισμών κι αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να ξεκινήσει μουδιασμένα στα πρώτα λεπτά και να βρεθεί πίσω στο σκορ με 4-1. Μετά τα πρώτα 10 λεπτά όμως, βρήκε τις ισορροπίες της και κατάφερε να φέρει στα ίσα το ματς, παίρνοντας και κεφάλι στο σκορ με 6-10. Η Ένωση κατάφερε τελικά να πάει στα αποδυτήρια με σκορ 7-12.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΚ φάνηκε πάλι να δυσκολεύεται και οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ, ωστόσο μπόρεσε να κρατήσει το προβάδισμά της με σκορ 12-15. Η Αναγέννηση βρήκε κάποια κενά και κατάφερε να μειώσει στο γκολ 14-15 αλλά και να ισοφαρίσει 5 λεπτά πριν το τέλος σε 17-17, ενώ πέρασε και μπροστά με 18-17. Ο Μπακαούκας όμως λίγο πριν τη λήξη πέτυχε ένα κρίσιμο γκολ και έγραψε το τελικό 18-18.