Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

Κηφισιά-ΑΕΚ 3-1

Νέα ήττα για την ανδρική ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ, αυτή τη φορά από τον Ηρακλή Κηφισιάς με 3-1, στο Ζηρίνειο, για την 13η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Volleyleague.

Η ΑΕΚ προσπάθησε να αντισταθεί στην έμπειρη Κηφισιά, όμως εκείνη κατάφερε να πάρει τα ηνία και να βρεθεί με ευκολία μπροστά στο σκορ (16-9), φτάνοντας άνετα στο 1-0 στα σετ.

Στο δεύτερο σετ δεν άλλαξε το σκηνικό, με την ΑΕΚ να μην μπορεί να αντιδράσει όπως θα έπρεπε και τους γηπεδούχους να κάνουν το 2-0 στα σετ.

Στο τρίτο σετ η ΑΕΚ έδειξε να έχει διορθώσει αρκετά το παιχνίδι της και πέτυχε να βρίσκεται κοντά στο σκορ, μέχρι που πήρε προβάδισμα, φτάνοντας τελικά στην κατάκτηση του σετ (2-1 σετ).

Στο τέταρτο σετ η Ένωση πάλεψε για να κατακτήσει έστω και τον ένα βαθμό, ωστόσο η Κηφισιά ξέφυγε από ένα σημείο και μετά (16-11) και έφτασε στη νίκη με 3-1 σετ.

Τα σετ: 25-16, 25-19, 25-27, 25-18.